TMT766002 DC/AC clamp meter
TMT766002
DC/AC clamp meter
Display : TRUR RMS 6000 counts
DC/AC Current:60A/600A
Packed by plastic box
TOTAL Stores
INFORMATION
Display : TRUR RMS 6000 counts
DC/AC Current:60A/600A
DC/AC Voltage:600mV/6V/60V/600V
Resistance:600Ω/6kΩ/60kΩ/600kΩ/6MΩ/60MΩ
Capacitance:10nF/100nF/1000nF/10uF/1000uF/10mF/100mF
Frequency:10Hz/100Hz/1000Hz/10kHz/100kHz/1000kHz/10MHz
Temperature:-40.0℃~1000.0℃(-40.0℉~1832.0℉)
NCV
Data Hold
Lowz
LPF(VFD)
Inrush current
Phase function
Diode test
Low battery indication
Auto power off
With 3pcs LR03 AAA batteries
Packed by plastic box
DC/AC Current:60A/600A