UTWP57501 4" Deep well pump
UTWP57501
4" Deep well pump
Voltage:110-120V~60Hz
Rated power:750W(1.0HP)
Max.head:82m Max.flow:6.0m³/h
Shop Online
lamundial
TOTAL Stores
INFORMATION
Voltage:110-120V~60Hz
Rated power:750W(1.0HP)
Max.head:82m
Max.flow:6.0m³/h
Pipe diameter:1-1/4"
Well pump body:4"
Impeller:8 stage
Copper wire motor
Pump body:Stainless steel
20m length cable
Control box not included
Packed by carton box
Rated power:750W(1.0HP)
Max.head:82m
Max.flow:6.0m³/h
Pipe diameter:1-1/4"
Well pump body:4"